Nakręcamy czytanie

2020-10-06

Drodzy Rodzice i wszyscy sympatycy Biblioteki Barwnej "nakręcamy się" na czytanie! Startujemy z super projektem, który skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych! Nasz rowerowy rozkład jazdy sprawi, że jesień będzie obfitowała w kulturalną przejażdżkę... Nauczycielom i opiekunom polecamy szkolenie dotyczące pracy z tekstem literackim. Rodziców zapraszamy na spotkanie z Jakubem Jańczukiem i temat na topie, czyli "Jak wyrwać dziecko z sieci". Całym rodzinom dedykujemy teatrzyki Kamishibai oraz przedstawienie "Sowa na rowerze - heca, która z książki się bierze". Wszystkich, dużych i małych, zapraszamy na spotkania autorskie z autorami książek dziecięcych: Tomaszem Samojlikiem oraz Wojciechem Widłakiem. Wszystkie te działania odbędą się ONLINE!

Startujemy 10 października na fanpage`u Biblioteki Barwnej, a w akcji zobaczycie nas - czyli pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na wydarzenia zapraszają Prezydent Miasta Biała Podlaska - Michał Litwiniuk oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej dr Paweł Borek.

Wszystko to w ramach XXI Dni Książki Dziecięcej! Szczegółowe informacje na plakacie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego:

barwna@mbp.org.pl

Dział Dziecięcy 083 341 64 53

Dział Młodzieżowy i Multimedia 083 341 60 18

„NAKRĘCAMY CZYTANIE” - BEZPŁATNE SZKOLENIA ON-LINE

2020-10-08

Barwna Multimedialna Biblioteka Dla Dzieci i Młodzieży serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia on-line organizowane w ramach XXI Bialskich Dni Książki Dziecięcej „Nakręcamy czytanie” dofinansowanych  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Szkolenia zostaną poprowadzone przez Panią Elżbietę Hornowską – trenera II stopnia i superwizora  Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Wykłady przeznaczone są dla nauczycieli przedszkoli, świetlic, edukacji wczesnoszkolnej i bibliotekarzy. Celem warsztatów jest przedstawienie różnych pomysłów animacyjnych z wykorzystaniem tekstów literackich.

Szkolenia będą się odbywały na platformie ClickMeeting, przy ograniczeniu ilościowym do 100 uczestników. Osoby biorące w nim udział dostaną stosowne zaświadczenia (w związku z tym niezbędne przy rejestracji jest podanie swojego imienia i nazwiska oraz poprawnego adresu e-mail, na który zostanie ono przesłane). Czas trwania szkoleń ok. 3 godziny.

15.10.2020 r., godz. 16.00 – 19.00 – „RADOŚĆ TWORZENIA I DZIAŁANIA, CZYLI METODY PEDAGOGIKI ZABAWY W PRACY Z TEKSTEM LITERACKIM”

Link do rejestracji:  https://mbpbialapodlaska.clickmeeting.com/radosc-tworzenia-i-dzialania-czyli-metody-pedagogiki-zabawy-w-pracy-z-tekstem-literackim-15-10-2020/register

22.10.2020 r., godz. 16.00 – 19.00 - „OD DESKI DO DESKI – ANIMACJA TEKSTÓW LITERACKICH METODAMI PEDAGOGIKI ZABAWY”

Link do rejestracji:  https://mbpbialapodlaska.clickmeeting.com/od-deski-do-deski-animacja-tekstow-literackich-metodami-pedagogiki-zabawy-22-10-2020/register

Zapraszamy!!!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN - logotyp

Opublikowane przez: Administrator